FAQ

Jak długo trwa zmiana koloru samochodu?

Do 5 dni roboczych.

Jak długo trwa zabezpieczenie samochodu folią bezbarwną / PPF?

Full front 1/2 dni robocze. Cały samochód 3/4 dni robocze.

Jaka jest gwarancja na zabezpieczenie samochodu folią PPF?

Od 10 lat do 15 lat w zależności od wybranego typu folii.

Jaka jest trwałość foli zmieniającej kolor?

Biała i czarna - 12 lat, kolory - 10 lat, metaliki - 5 lat.

Jaka jest różnica pomiędzy korektą one-step a korektą 3-etapową?

Korekta one step to przede wszystkim odświeżenie lakieru. Przywracana jest głębia lakieru oraz usuwane są mikro rysy. Czas realizacji 1 dzień roboczy. Natomiast korekta 3-etapowa usuwa do 90% zarysowań lakieru. Jest to bardziej inwazyjna metoda, wymaga od detailera dużego doświadczenia. Czas realizacji korekty 3-etapowej to 2 dni robocze.

Czy wszystkie rysy mogą zostać usunięte?

Niestety nie. Nie wszystkie zarysowania nadają się do usunięcia. Konieczna jest wizyta w naszym salonie w celu ustalenia które uszkodzenia da się naprawić, a które nie.

Czy powłoka ceramiczna zabezpiecza samochód przed głębokimi zarysowaniami i drobnymi kamieniami?

Powłoka ceramiczna zabezpiecza lakier przed szkodliwym promieniowaniem UV, a co za tym idzie płowieniem lakieru oraz przed mikro zarysowaniami. Powłoka ceramiczna ułatwia codzienną pielęgnację samochodu, wyciąga głębię koloru i nadaję mu niesamowitą szklistość. Dodatkowo hydrofobowość takiej powłoki odpowiedzialna jest za zjawiskowy efekt kropelkowania na samochodzie , natomiast powłoka ta nie chroni przed głębokimi zarysowaniami oraz drobnymi kamieniami. Taki efekt daje zabezpieczenie folią PPF.

Czy to prawda że folia PPF sama się regeneruje?

Tak, zarysowana folia PPF po jej podgrzaniu regeneruje się. Bardzo głębokie rysy na folii stają się praktycznie nie widoczne a mniejsze zarysowania znikają całkowicie.

Czy nowy samochód trzeba polerować przed nałożeniem ceramiki?

Tak, jest to wymagane aby ceramika dobrze połączyła się z lakierem, ale bez obaw - w zupełności wystarczy mało inwazyjna korekta one-step.

Jak zabezpieczyć samochód przed zimą?

Trzeba pamiętać o regularnym myciu samochodu, aby opłukiwać go z soli z dróg, która jak dobrze wiemy, powoduje korozję. Można znacznie ułatwić sobie pielęgnację zimą nakładając na lakier twardy wosk bądź powłokę ceramiczną, którą możecie państwo zaaplikować u nas w salonie.

Kiedy należy podjechać na serwis powłoki ceramicznej?

Serwis powłoki ceramicznej należy przeprowadzać co około pół roku.

Czy dostaję gwarancję na nałożoną powłokę ceramiczną?

Tak, dajemy gwarancję na wszystkie powłoki ceramiczne nałożone u nas w salonie.

Dlaczego studio detailingowe a nie myjnia ręczna?

W studiu detailingowym używamy kosmetyków samochodowych najlepszej jakości. Odróżnia nas duże doświadczenie i wiedza w temacie ochrony, pielęgnacji, konserwacji i naprawy lakieru. W odróżnieniu od myjni samochodowych, my dbamy o szczegóły. Każda wnęka, zakamarek zostaną odpowiednio wyczyszczone. W studiu detailingowym nie liczy się ilość a jakość.

Czy pracujemy tylko z markami premium?

Nie, studio detailingowe to miejsce dla wszystkich pojazdów nie zależnie od jego marki, ceny, wieku.